KONST / Litografier / Litografi 6321075
nr 632 1075
Litografi
Stig Lindberg (1916-1982) 1977, flicka som håller tavla, höjd 29, 5 cm, nummer signerad med blyerts: ”29/30 Stig L -77 ”, litteratur: Eronn, Gisela, Tusenkonstnären Stig Lindberg, Prisma 2003, sid 156.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.900 kr
måndag 29 mars 2010
kl 19:12:12
1.000 kr
1.100 kr
1.300 kr
1.600 kr
1.800 kr
6
1.800 kr
7
29 mar
TEMA Stig Lindberg
Läs mer om TEMA Stig Lindberg